niedziela 19 Lis 2017

Aktualności

Podsumowanie III edycji konkursu

W dniu 22 luty 2017r. z inicjatywy i w ramach współpracy Zakładu Zarządzania w Turystyce oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi odbyła się III edycja Konkursu Wiedzy o Turystyce. W Konkursie wzięło udział 132 uczniów z 32 szkół ponadgimnazjalnych m.in. z: Mysłowic, Opola, Rudy Śląskiej, Krakowa, Cieszyna, Mikołowa, Tychów, Piekar Śląskich, Żor, Zabrza Częstochowy, Gliwic, Poręby, Będzina, Czeladzi, Chorzowa i Chodzieży oddalonej od Katowic o 400km. W trakcie trwania imprezy uczniowie rozwiązywali test wiedzy ale także mogli wysłuchać prezentacji na temat "Atrakcyjności Katowic na rynku turystycznym", którą wygłosił Pan Krystian Gryglaszewski pracownik Wydziału Promocji UM Katowice. Uczniowie jak i nauczyciele zapoznali się także z ofertą edukacyjną Uczelni oraz zwiedzili budynki AWF Katowice.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz gościom. Podziękowania składamy także sponsorom konkursu za ufundowanie atrakcyjnych nagród a Prezydentowi Miasta Katowice i Śląskiej Organizacji Turystycznej za Honorowy Patronat nad Konkursem. Do zobaczenia za rok! Dr Joanna Kantyka - Organizator Konkursu.

III edycja konkursu za nami!

III edycja Ogólnpolskiego Konkursu Wiedzy o Turystyce dobiegła końca. Poniżej przedstawiamy listę rankingową poszczególnych uczestników konkursu oraz klasyfikację indywidualną i zespołową.

Dziękujemy serdecznie za udział i już teraz zapraszamy na kolejną edycję.

  1. Lista rankingowa uczestników. Kliknij, aby pobać (plik PDF).
  2. Klasyfikacja. Kliknij, aby pobrać (plik PDF).

22 lutego 2017 r. III edycja konkursu

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Turystyce już 22 lutego 2017 r. o godz. 10.00 w Auli im. L. Deca w Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach. Zapraszamy.

OKWoT rusza ponownie!

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Turystyce w AWF Katowice już w tym roku szkolnym 2016/2017. Niedługo więcej informacji. ZAPRASZAMY!

Najnowsze informacje również na profilu FB. Kliknij, aby otworzyć.

Informacja

Ze względów technicznych III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Turystyce (rok szkolny 2014/2015) nie odbędzie się. Zapraszamy za rok.

II edycja konkursu 17.01.2014r.

Szczegółowe wyniki konkursu. Kliknij, aby pobrać.

W dniu 17.01.2014r. z inicjatywy i w ramach współpracy Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi odbył się II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Turystyce połączony z Dniami Otwartymi Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką.

Spośród 106 uczestników z 30 szkół (z Krakowa, Gliwic, Oławy, Czeladzi, Katowic, Rudy Śląskiej, Żywca, Częstochowy, Gryfic, Siemianowic Śląskich, Jaworzna, Kędzierzyna Koźla, Olkusza, Chorzowa, Bytomia, Mikołowa, Wieliczki, Dąbrowy Górniczej, Piekar Śląskich, Opola, Sosnowca i Chodzieży oddalonej od Katowic około 400km), najlepszą okazała się uczennica Sylwia Zdebel z Zespółu Szkół Ponadgimnazjanych nr 5 w Rudzie Śląskiej, zdobywając główne nagrody: statuetkę, dyplom, 2-tygodniowy bezpłatny staż w Hotelu Park Hotel Diament, bezpłatny wyjazd na największe targi turystyczne na świecie ITB do Berlina, abonament do serwisu  hotelinfo24.pl na 12 miesięcy oraz plecak firmy 4F. Drugie miejsce zajęła Kinga Bednarz z Zespółu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu, otrzymując nagrody: statuetkę, dyplom, 2-tygodniowy bezpłatny staż w Hotelu Park Hotel Diament, abonament do serwisu hotelinfo24.pl na 6 miesięcy oraz plecak firmy 4F. Trzecie miejsce zajęła Karolina Kotarba z Zespółu Szkół Ponadgimnazjanych nr  5 w Rudzie Śląskiej, otrzymując nagrody: statuetkę, dyplom, bon na 75zł do wykorzystania w internetowym sklepie koszykarza, abonament do serwisu hotelinfo24.pl na 6 miesięcy oraz plecak firmy 4F.

W rywalizacji zespołowej wygrali uczniowie ze szkół:

  • I miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjanych nr 5 w Rudzie Śląskiej,
  • II miejsce: Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu,
  • III miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjanych nr 1 im. T. Kościuszki w Oławie.

Wszystkim sponsorom konkursu dziękujemy za ufundowanie atrakcyjnych nagród a Śląskiej Organizacji Turystycznej za Honorowy Patronat nad Konkursem. I już dziś zapraszamy na kolejną edycję Konkursu za rok! dr Joanna Kantyka - Organizator Konkursu.

Patronat honorowy

Sponsorzy